Placera på kartan

Hjälp oss att placera ut din adress på kartan! Så här gör du:

  1. Flytta "knappnålen", genom att dra och släppa den, till önskad plats på kartan. Eller ange exakt gatuadress (typ Torggatan 1, Mariehamn) i fältet ”Sök adress” under kartan. Knappnålen flyttar sig då automatiskt till rätt adress.
  2. Fyll i dina uppgifter i formuläret till höger om kartan.
  3. Klicka nu på knappen Skicka!

Är du osäker på ifall du flyttat knappnålen till rätt ställe? Skriv då en tydlig beskrivning på var du vill ha den i fältet Meddelande/anvisningar. Vi kontrollerar uppgifterna och publicerar dem inom kort.

Kökarskommun

22730 Kökar

www.kokar.ax

Kommunkansliet55829

Kommundirektör0401613589

Bokföring fakturering55829

Löneräkning byråsekreteraren55724

Socialsekreterare0404879400

Daghemmet Barnängen55945

Grundskolan04077297980407721635

Biblioteket55723

Servicehemmet Sommarängen

Föreståndare0405184838

Norrgårds04573456406

Södergårds04573456407

Kökspersonal0401629908

Byggnadsinspektör0400723801

Fastighetsskötaren0400831691

Vatten-och avloppsverk0407176300

Sotaren0405825735

Sök adress:

Namn

Gatuadress

Postadress

Kommun

E-post-adress

Telefon

Meddelande/anvisningar