Visa på kartan Visa kategorier

JuristbyråBjörkqvist& Björkqvist Ab

Torggatan 100407717356

e-post:bjorkqvist.bjorkqvist@aland.net

Vicehäradshövding Guy Björkqvist

Jur.kand. Birgitta Björkqvist

Placera på karta Visa kategorier

Uotila& Mattsson Ab*13366

Se Advokatbyrå Uotila & Mattsson Ab

Visa på kartan Visa kategorier

ÅlandsbankenAbp

Nygatan 2*29011

Telefax291228

Lokalkontor:

Finström Godby291660

Mariehamn:

City (Torggatan)(telefax 291558)29011

Strandnäs291925

Bankombud-samarbete med Åland Post

Kumlinge29011

Kökar29011

Kapitalmarknad

Aktiemarknad kl. 9.30-18.30291242

Kundservice292910

Spärrtjänster 24h/dygn

Kort020333

Internetkontoret09-69646800

Visa på kartan Visa kategorier

ÅstorpaRedovisningsbyråAbDalkarbyv. 41263312663

bokföring och företagskonsultation

Fax16377

mobiltel.04575637726

Visa på kartan Visa kategorier

AdvokatbyråDKCOAb

Köpmansg. 4,PB 236,*527400

www.dkco-law.com

Dan Karlsson, advokat527401

Jorunn Skogberg, advokat527403

Heidi Furu, advokat527405

Nathalie Myrskog, jurist/ekonom527406

Heidi Kullberg, jurist527407

Jonna Hagström, jurist527408

Britt Wahlsten, ekonomiansvarig527402

Visa på kartan Visa kategorier

AdvokatbyråLena Laitinen

Kvarteret iTiden, Elverksg. 1019910

E-mail:lena.laitinen@aland.net

Visa på kartan Visa kategorier

AdvokatbyråUotila & Mattsson Ab

Nygatan 7 B*13366

www.uotilamattsson.fi

Andreas Carlsson, advokat VH528322

Tony Wingert, advokat VH528325

Petra Bengts, advokat528321

Therese Sjövall, kontorsansvarig528320

Visa på kartan Visa kategorier

AdvokatbyråWidman &CoAb

Norra Esplanadgatan 1,PB 180*17740

www.widman.fi

fornamn.efternamn@widman.fi

Advokat Daniel Widman525821

Advokat Petra Sjöstrand525828

Advokat Charlotta Sandell525825

Advokat Oscar Lindfors525827

Biträdande jurist Marcus Thörnroos525824

Byråchef Anki Williams525820

Visa på kartan Visa kategorier

Andelsbankenför Åland

Köpmansgatan 2 (öppet må-fre 9.30-16.15)

Kontaktuppgifter

VD Johnny Nordqvist0102572910

Bankdirektör Stefan Jakobsson0102572911

Personal- & KontorschefJohanna Jahrén0102572923

Chef Kundservice Susanne Jansson0102572917

Kreditchef Mats Gustafsson0102572922

Privatkunder

Dagliga tjänster0102572901

Kundansvarig Mona Sjöblom0102572921

Kundexpert Pia Karlsson0102572927

Kundansvarig Eva-Lott Sundin0102572943

Kundansvarig Ly Liljedahl0102572939

KundansvarigLisbeth Dahlén Backas0102572942

Företagskunder

Bankdirektör Stefan Jakobsson0102572911

Finansieringschef Jens Polviander0102572912

Kundansvarig Alexander Clemes0102572913

Kundansvarig Mika Niskala0102572915

Juridiska tjänster

Bankdirektör Stefan Jakobsson0102572911

Bankjurist Rebecca Hermans0102572924

OP Private Åland

Placeringschef Hannes Byskata0102572941

Kapitalförvaltare Tobias Karlsson0102572940

Pohjola Försäkring

Telefontjänst03030303

Privatkunder

Försäkringsexpert Päivi Kulmala0102572930

FörsäkringsrådgivareMagdalena Dahlén0102572931

Företagskunder

Pohjola Företagsförsäkring0102534040

Brändö kontor0102572920

Kumlinge ombudskontor018-636772

Placera på karta Visa kategorier

Björkqvist& Björkqvistse Juristbyrå Björkqvist & Björkqvist Ab0407717356

Visa på kartan Visa kategorier

BäckAdvokatbyråN.Espl.g. 4 B5001550016

Visa på kartan Visa kategorier

Cityjuristerna Ab

Storagatan 417200

Fax17484

E-mail: info@cityjuristerna.ax

Jur.kand. Bert Häggblom

Jur.kand. Marcus Måtar

VH Johanna Nyman

Sekr. Susanne Mähler

Placera på karta Visa kategorier

DKCOAdvokatbyrå Ab*527400

se Advokatbyrå DKCO/www.dkco-law.com

Visa på kartan Visa kategorier

FastighetsbyråKarlsson Ab

Norra Esplanadg. 515675

Mobiltel.04575221634

E-post:sok@aland.net

Hemsida:www.sokarlsson.net

Placera på karta Visa kategorier

Försäkringsjuridik/N.GrunérLemland13961

Visa på kartan Visa kategorier

Juridiskbyrå- Cityjuristerna Ab

Storagatan 417200

Jur.kand. Bert Häggblom

Jur.kand. Marcus Måtar

VH Johanna Nyman

Placera på karta Visa kategorier

JuridiskByråA. Kulves14369

Visa på kartan Visa kategorier

JuridiskbyråKenLindberg AbTorgg. 922366

Telefax22380

mobiltel.04573135466

Visa på kartan Visa kategorier

JuridiskByråVindiceraElverksg. 10 Kvarteret iTiden21404

Jur.kand. Trond Hornseth

Fax21728

mobiltel.04573426959

Visa på kartan Visa kategorier

JuridiskbyråÅlandsJuristkonsult AbTorgg. 12 B (hiss finns)22007

Tove Lönnqvist, direkt528780

Marie Melander, direkt528781

E-post:info@juridik.ax

www.juridik.ax

Visa på kartan Visa kategorier

Juristcenter AbUlfAndersson

Torggatan 9 A19460

Telefax17665

viceh.Ulf Andersson privat37708

mobiltel.04573421060

E-post:juristcenter@aland.net

Visa på kartan Visa kategorier

Legal Office& Consulting KiianlinnaSanatoriev. 115800

mobiltel.0405000904

Placera på karta Visa kategorier

Ålands rättshjälps- och intressebevakningsbyrå

Rättshjälp E-post: aland.rh@om.fi0295661800

Ekonomi- och skuldrådgivning (se ovan)

Intressebevakning E-post: aland.ib@om.fi

Tel.tid måndag-torsdag kl. 9-110295661804