Söndag 8 december.
Magnhild och Magna.
Ålands Turist och Konferens

Visa på kartan Visa kategorier

ÅlandsbankenAbp

Nygatan 2*29011

Telefax291228

Lokalkontor:

Finström Godby291660

Mariehamn:

City (Torggatan)(telefax 291558)29011

Strandnäs291925

Bankombud-samarbete med Åland Post

Kumlinge29011

Kökar29011

Kapitalmarknad

Aktiemarknad kl. 9.30-18.30291242

Kundservice292910

Spärrtjänster 24h/dygn

Kort020333

Internetkontoret09-69646800

Visa på kartan Visa kategorier

Andelsbankenför Åland

Köpmansgatan 2 (öppet må-fre 9.30-16.15)

Kontaktuppgifter

VD Johnny Nordqvist0102572910

Bankdirektör Stefan Jakobsson0102572911

Personal- & KontorschefJohanna Jahrén0102572923

Chef Kundservice Susanne Jansson0102572917

Kreditchef Mats Gustafsson0102572922

Privatkunder

Dagliga tjänster0102572901

Kundansvarig Mona Sjöblom0102572921

Kundexpert Pia Karlsson0102572927

Kundansvarig Eva-Lott Sundin0102572943

Kundansvarig Ly Liljedahl0102572939

KundansvarigLisbeth Dahlén Backas0102572942

Företagskunder

Bankdirektör Stefan Jakobsson0102572911

Finansieringschef Jens Polviander0102572912

Kundansvarig Alexander Clemes0102572913

Kundansvarig Mika Niskala0102572915

Juridiska tjänster

Bankdirektör Stefan Jakobsson0102572911

Bankjurist Rebecca Hermans0102572924

OP Private Åland

Placeringschef Hannes Byskata0102572941

Kapitalförvaltare Tobias Karlsson0102572940

Pohjola Försäkring

Telefontjänst03030303

Privatkunder

Försäkringsexpert Päivi Kulmala0102572930

FörsäkringsrådgivareMagdalena Dahlén0102572931

Företagskunder

Pohjola Företagsförsäkring0102534040

Brändö kontor0102572920

Kumlinge ombudskontor018-636772

Visa på kartan Visa kategorier

NordeaBankFinland Abp

Internet: www.nordea.fi

E-post: L1630@nordea.fi

Mariehamn,Torgg. 10(10.00-16.15)02005000

Fax12499

Kundtjänst

Privatkunder(08.00-20.00)02005000

Företagskunder(09.00-16.30)02002525

Anmälan om förlorade kort020333

Kontorschef privatkunder, Juho-Pekka Savolainen0953006988

Kontorschef företagskunder, Jan-Erik Rask0102765674

Private Banking

Direktör Mikael Granskog020 7248607

Visa på kartan Visa kategorier

ÅlandsbankenFondbolagAbPb 3, 22101 Mariehamn*29088

Fax291439