Visa på kartan Visa kategorier

HamsafeNorrbölev. 322860

fax22865

servicebil0400721572

Visa på kartan Visa kategorier

Alarmcentralen

www.alarmcentralen.ax

Alarmnummer112

Fax17984

Dejour19000

Alarmmästare19640

Placera på karta Visa kategorier

Brandalarmallm. alarmnummer112

Placera på karta Visa kategorier

EckeröFBK

Alarmnummer112

Reservnummer/Branddepån38553

Placera på karta Visa kategorier

FinströmsFBKGodby41112

mobiltel.04573420812

F 11 Släckningsbil04575483911

F 21 Släckningsbil04575483221

FI 1704573433117

Visa på kartan Visa kategorier

FöglöFBK

Branddepån50303

Alarmnummer112

Placera på karta Visa kategorier

GottbyFBK

Alarmnummer112

Reservnummer/Branddepån32599

Placera på karta Visa kategorier

JomalaFBK

Alarmnummer112

Branddepån31132

Fax31132

Reservnummer, J-E Ståhlman04570229216

Släckningsbil J 1104573421011

Räddningsbil J 1504573421015

Placera på karta Visa kategorier

KumlingeBranddepåKumlinge55578

Placera på karta Visa kategorier

LemlandsFBK

Alarmnummer112

Reservnummer/Branddepån34327

mobiltel., släckningsbil04575267327

Placera på karta Visa kategorier

LumparlandsFBK

Alarmnummer112

Branddepåntel/fax35790

mobiltel./Brandbilen04575035670

Reservnr./Kårchefen04573135679

E-post:lu.fbk@aland.net

Visa på kartan Visa kategorier

Sjöräddningssällskapet _ Jour 24 h19475

Placera på karta Visa kategorier

SkärgårdshavetsHelikoptertjänstAb(se Wiklöf Holding Ab)12888

Visa på kartan Visa kategorier

StrandnäsFBKKarlbergsv. 1221050

Kårchef P. Lindberg0405783416

Ordförande A. Eriksson04573613007

Släckningsbil M3104573424171

Rökskyddsbil M37104573424172

Manskapsbil M37204573424173

Visa på kartan Visa kategorier

VästraSaltviksFBKbranddepån tel/fax48385

Släckningsbil04573823221

Manskapsbil04573823227

Placera på karta Visa kategorier

ÅlandsBrand ochRäddningsförbund Rf.

www.brandkar.axe-post:brandkar@aland.net

Verksamhetsledare Tove Jansson0407615878

Placera på karta Visa kategorier

ÅlandsRäddningshundar04573425442

Placera på karta Visa kategorier

ÖstraSaltviksFBKBranddepån43699

mobiltel.0457342089204575221699